niedziela, 12 stycznia 2014

Witamy na Naszym blogu!


Drogi Czytelniku!

   Niezmiernie miło jest nam Cię powitać.
Mamy nadzieję, że zostaniesz współtowarzyszem naszych podróży - zarówno dalszych, jak i bliższych.
   Jesteśmy początkującymi podróżnikami i wiemy, że  stawianie pierwszych kroków może trochę potrwać. W kierunki bliskie podróżowaliśmy samodzielnie, w dalsze - z biurem podróży. Po ostatnim wyjeździe (Tajlandia - relacja nastąpi w niedalekim czasie), powiedzieliśmy STOP. Sami będziemy organizować swoje podróże, będąc w danym kraju tyle, ile chcemy, przemieszczając się, gdzie chcemy, zaoszczędzając przy tym sporo pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na inną podróż, czy chociażby wycieczkę.
   Blog powstał głównie z myślą o osobach, które mają obawy przed samodzielną organizacją wyjazdu. Coraz więcej biur turystycznych upada - czy nie lepiej zaufać sobie?

   Dużo jest blogów o podróżach w dalekie kraje, których właściciele zwiedzili najdalsze zakątki świata, a niewiele o tym, jak zacząć podróżować, jak zrobić pierwszy krok, zamówić swój pierwszy bilet lotniczy, zarezerwować hotel, zrobić plan podróży. Jak przejść ze sfery marzeń do realizacji. Chcemy to zmienić. Wiemy, że nie jest łatwo podjąć się odpowiedzialności za tyle zadań, które trzeba podjąć, zwłaszcza, że sama podróż bywa bardzo emocjonująca. Trzy dni temu, sami zarezerwowaliśmy swój pierwszy bilet lotniczy i to na Malediwy (relacja wkrótce), dlatego chcemy Wam pomóc. Śledząc nasze losy, razem z nami możecie uczyć się, jak wziąć odpowiedzialność za organizację całej wyprawy, dostosowując całą podróż pod siebie (np. czas trwania, miejsca, które pragniemy zobaczyć).

   Liczymy również, że bardziej zaawansowani podróżnicy nie będą się z nami nudzić. Także dla Was mamy wiele ciekawych historii do opowiedzenia.


Kim jesteśmy?

   Asia - energiczna studentka, uwielbiająca marzyć, pisać wiersze, artykuły do gazet oraz prozę. Czyta książki na każdy temat. Pasjonująca się fotografią, psychologią, dziennikarstwem i odkrywaniem najróżniejszych zakątków świata. "Ma kota" na punkcie kotów. 

 Największe marzenie: Wydać własną książkę, zwiedzić Stany Zjednoczone, Australię, Antarktydę i Madagaskar.

 Najlepsze podróżnicze doświadczenie: Pływanie z delfinami w Tajlandii (choć Asia nie umie pływać!) oraz karmienie butelką z mlekiem malutkiego, mięciutkiego tygryska.


   Tomek - pragmatyczny student (już niedługo). Miłośnik filmów podróżniczych i przygód Beara Gryllsa. Lubi robić zdjęcia i kręcić filmy. Pasjonat motoryzacji, energii odnawialnej, techniki, który pragnie zwiedzić cały świat. Od najmłodszych lat uwielbia pływać i nurkować.

 Największe marzenie: Zwiedzić 100% świata, a minimalny cel - 51%.

 Najlepsze podróżnicze doświadczenie: Karmienie małp na Koh Ped (małpiej wyspie w Tajlandii), jazda na słoniu, trzymanie we własnych rękach obślizgłego krokodyla.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub Nasz profil na Facebooku! Od tej chwili nie ominie Cię już żaden wpis!

Nie kopiuj!

All rights reserved. Zdjęcia i teksty prezentowana na moim blogu są moją własnością (chyba, że jest zaznaczone inaczej). Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. Nr 24,poz. 83).

1 komentarz: