środa, 14 maja 2014

Palmiarnia w Poznaniu

 Wiemy, że z niecierpliwością czekacie na wpisy z przepięknych Malediwów. Ostatnio dużo się u nas dzieje i brakuje nam na wszystko czasu, lecz już niedługo znajdą się na blogu pierwsze posty z tej bajkowej krainy. Dziś chcemy się podzielić z Wami wrażeniami z niedzielnej wizyty w poznańskiej Palmiarni. 

Do Palmiarni można dojść, wchodząc od strony ulicy Głogowskiej do Parku Wilsona.
 To najstarszy publiczny park w Poznaniu, który zajmuje powierzchnię 7,2 hektara i naprawdę warto go zobaczyć. Park Thomasa Woodrowa Wilsona nie jest zwykłym skwerem. Znajduje się w nim m.im. popiersie Wilsona, staw, którym rozkoszują się kaczki, muszla koncertowa, oryginalna fontanna, czy też urocze, skalne mostki z okalającymi je wodospadami. Warto również wiedzieć, że na terenie parku znajdują się dwa drzewa - pomniki przyrody: platan i wierzba. Park prezydenta Wilsona wpisany jest do rejestru zabytków. Podziwiać go można przez cały rok w godzinach od 5.00 do 22.00.
 

 
 Popiersie Wilsona 

Park Wilsona

  
Park Wilsona

  Park Wilsona 

Gdy dojdziemy do fontanny, naszym oczom ukaże się wejście do Palmiarni.
 
 
Wejście do Palmiarni
 
 Wejście do Palmiarni

Cena biletu normalnego to 7 zł, ulgowego 5 zł, natomiast dzieci do lat 3 wejdą do Palmiarni za darmo. Warto pamiętać również o tym, że w Palmiarni jest gorąco, a koszt szatni to 1 zł od osoby. Tyle samo zapłacimy także za toaletę.


Plan zwiedzania Palmiarni.
Źródło: www.palmiarnia.poznan.pl


 

W Palmiarni można zobaczyć nie tylko rośliny.

 

 Nawet dzieci nie powinny się nudzić, ponieważ na terenie Palmiarni są organizowane dla nich specjalne animacje.

    
 Podczas naszego zwiedzania miała miejsce wystawa muszli morskich, minerałów i skamieniałości.

 I oczywiście sprzedaż...


Można podziwiać również życie wodne.
A po wyjściu z pawilonów Palmiarni można oczywiście nabyć pamiątki...Zakupom można się oddać również po opuszczeniu budynku Palmiarni. Tu mamy do dyspozycji targowiska z roślinami i nie tylko...


Jeśli spędzamy w Poznaniu kilka dni, warto odwiedzić Palmiarnię, lecz gdy dysponujemy ograniczonym czasem, lepiej skupić się na zwiedzeniu kluczowych zabytków Poznania, na temat których wpisy ukażą się (miejmy nadzieję) w niedalekiej przyszłości. ;)Nie kopiuj!

All rights reserved. Zdjęcia i teksty prezentowana na moim blogu są moją własnością (chyba, że jest zaznaczone inaczej). Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. Nr 24,poz. 83).

2 komentarze:

  1. Aż chce się spacerować:)
    http://zycienienabogato.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłem, widziałem i zdecydowanie uwielbiam Palmiarnię w Poznaniu

    OdpowiedzUsuń