czwartek, 5 czerwca 2014

Malediwy - wyspy

Malediwy to państwo wyspiarskie  położone na Oceanie Indyjskim. Archipelag składa się z ok. 1200 wysepek osadzonych na 26 atolach.

Wyspy można podzielić na:


1. Local Island

Wyspy lokalne zasługują na uwagę. To właśnie dzięki nim, można obserwować codzienne życie mieszkańców, postarać się poznać ich kulturę i obyczaje. Nie lubimy zwiedzać wykreowanych sztucznie miejsc dla turystów, chcemy prawdziwego obrazu. Wizyta na wyspie lokalnej może dać nam chociaż tego namiastkę.Port

DomySklepy, których jest naprawdę zbyt wiele...

Tu również jest pięknie!


2. Picnic Island


Wyspa ta, różni się od lokalnej tym, że można się na niej bezkarnie opalać w bikini. Na wyspach lokalnych dominują plaże publiczne, gdzie zakazane jest chodzenie w stroju kąpielowym przez kobiety, natomiast tutaj mieszkańcy przyzwyczaili się do turystów i zakaz nieobowiązuje. Picnic Island w porównaniu do wyspy resortowej nie posiada ekskluzywnych domków na wodzie, a jedynie hotele, mieszkania, czy też apartamenty.


Jak tu błękitnie...

  
...i zielono ;)
3. Resort Island

 Słynne domki na wodzie, marzenie wielu.
I tu obrazy przekażą więcej niż tysiąc słów...
 Jeden z portów


W kolejnych wpisach, poświęcę więcej uwagi każdej wyspie z osobna. Szkoda byłoby zostawiać zdjęcia tylko dla siebie ;)
Do następnego! :)Nie kopiuj!

All rights reserved. Zdjęcia i teksty prezentowana na moim blogu są moją własnością (chyba, że jest zaznaczone inaczej). Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. Nr 24,poz. 83).

2 komentarze:

  1. Całkiem inny świat, szczerze zazdroszczę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Malediwy to jedno z moich marzeń:) Mam nadzieję, że się szybko spełni:P
    http://zycienienabogato.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń