czwartek, 14 sierpnia 2014

Bajeczna Laguna Balos na Krecie


Laguna Balos to zdecydowanie obowiązkowy punkt programu, jeśli wybieracie się na Kretę! 
Z pewnością jest to miejsce, które każdy powinien zobaczyć. My byliśmy wprost urzeczeni jego malowniczością. Zobaczcie sami!Na Balos najlepiej udać się wcześnie rano lub późnym popołudniem. To właśnie wtedy, gdy nie towarzyszy nam tłum turystów, możemy zaznać błogiego spokoju i rozkoszować się rajskimi widokami.


Uwaga na kozice kri-kri!Opłata za możliwość dojazdu na Lagunę to koszt 2 euro. Po uiszczeniu opłaty, pokonujemy samochodem kolejne 7 kilometrów serpentyn, martwiąc się, by auto nie zatrzymało się w połowie drogi. Na szczęście udało się nam bezpiecznie dojechać i zatrzymujemy się na bezpłatnym parkingu. Następne 2 kilometry trzeba przejść pieszo. Z tego powodu warto wcześniej przemyśleć, co zabrać na taką wycieczkę, by nie dźwigać zbędnych kilogramów.


A trud podróży zostaje wynagrodzony wypoczynkiem w raju!
 Gdy dopadnie głód, można skorzystać z lokalnej tawerny.Wynajęcie leżaków to koszt 7 euro, natomiast każde dodatkowe łóżko to kolejne 2 euro.Panoramy LagunyOgromny brodzik!Również na Balos można zobaczyć różowy piasek. Najwidoczniej nie jest on tylko domeną plaży na Elafonissi. Po błogim wypoczynku nadchodzi pora na powrót. Zmęczeni mogą skorzystać z tzw. taxi donkey.


A na parkingu czeka na nas monitoring kozic kri-kri.

Do następnego! :)


Nie kopiuj!
All rights reserved. Zdjęcia i teksty prezentowana na moim blogu są moją własnością (chyba, że jest zaznaczone inaczej). Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. Nr 24,poz. 83).6 komentarzy:

 1. Cudowne zdjęcia, hipnotyzujące kolory! Z przyczyn zdrowotnych niestety nie byłam na Balos podczas pobytu na Krecie... ale za to mogę polecić służbę zdrowia :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ślicznie! Jest nam bardzo miło, że się podoba! :)
   Mamy nadzieję, że ze zdrowiem już dobrze! Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Ale fantastyczne zdjęcia! :) Ale pewnie i tak nie oddają w 100% widoków na żywo.... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! :)
   Zgadza się - widok nie do oddania ;)

   Usuń
 3. nie lubię Was :P
  zimno w Polsce, a Ci takie obrazy umieszczają...
  byle do ciepła! Aż chce się tam być, kiedy patrzy się na Wasze wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej :( To aż się zaczęliśmy się bać kolejnych reakcji, bo dopiero się rozkręcamy (niestety wraz z pogodą w Polsce) z wpisami pełnymi kolorów ;)
   Pozdrowienia! :)

   Usuń