sobota, 2 maja 2015

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa


  Jeśli spędzacie długi (w tym roku nie tak bardzo) weekend majowy we Wrocławiu, warto udać się na 6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Od 1 do 3 maja na Stadionie Miejskim można spróbować złocistego trunku z kilkuset browarów oraz tysiąca piw butelkowanych.Wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny. Na stoiskach lub w punktach informacyjnych możemy znaleźć informator, który zawiera, m.in. mapę, opisy najciekawszych piw, czy też karty do wypełniania podczas degustacji.
Na festiwal nie można wnieść swojego alkoholu, jednak jedzenie tak. Warto rozważyć tę opcję - mimo iż food trucków i tradycyjnych budek z jedzeniem nie brakuje, przyjemność ta, może znacząco obciążyć nasz budżet (sami byliśmy świadkami kilkunastoosobowej kolejki do jedynego bankomatu, znajdującego się na terenie festiwalu). Z tego powodu warto mieć ze sobą gotówkę.

 Nie brakuje również wystaw, pokazów i degustacji.


 A na pamiątkę (niestety niezbyt tanią) można nabyć jeden z kufli.
 Miejsc do wypoczynku również nie zabraknie. Oprócz tradycyjnych ławek, do dyspozycji mamy także leżaki. W dodatku… znajdujące się na plaży.


 Ponadto możemy uraczyć się widokiem Stadionu, zajmując jedno z miejsc dla kibiców.Jeśli chodzi o dojazd na festiwal, warto rozważyć tramwaj, który zatrzymuje się pod samym stadionem. Jadąc samochodem trzeba będzie zrezygnować ze złocistego trunku lub uraczyć się jedynie bezalkoholowym oraz zapłacić za parking (chyba, że zaparkujemy nieco dalej).


Śpieszcie się!
Festiwal potrwa tylko do jutra, tj. 3 maja do godziny 23:00.


Nie kopiuj!

All rights reserved. Zdjęcia i teksty prezentowana na moim blogu są moją własnością (chyba, że jest zaznaczone inaczej). Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. Nr 24,poz. 83).

4 komentarze:

  1. Tyle różnych piw w jednym miejscu, nie wiem czy wyszedłbym z tego cało ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Żałuję, że nie byłem, samych premier nowych piw było kilkadziesiąt :) może za rok

    OdpowiedzUsuń